• OGŁOSZENIA

• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

• Deklaracja dostępności

Miejskie Przedszkole nr 25 w Rudzie Śląskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiego Przedszkola nr 25 w Rudzie Śląskiej.

• Data publikacji: 2014-12-02 18:23:06
            • Data ostatniej aktualizacji: 2022-03-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r., o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Zdjęcia nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.

- Cześć zamieszczonych plików nie jest dostępna cyfrowo.

- Brak mapy, serwisu.

Wyłączenia

Strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia:

- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Anna Dragon

- E-mail: mp25halemba@op.pl

- Telefon: 32 242 64 87

Każdy ma prawo:

- Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.

- Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.

- Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

Dane kontaktowe osoby zgłaszającej.

- Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie.

- Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągi 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub droga elektroniczną na adres:

- Organ nadzorujący: Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 25 w Rudzie Śląskiej

- Adres: ul. Piotra Skargi 117, 41-706 Ruda Śląska

- E - mail: mp25halemba@op.pl

- Telefon: 32 242 64 87

Skargę można również złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna:

Na teren przedszkola można dostać się od strony ulicy Śmiłowickiej, przechodząc przez furtkę otwieraną za pomocą domofonu.

- Do budynku prowadzi główne wejście po kilku schodach oraz drzwi otwierane ręcznie, odpowiednio szerokie. Brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością.

- Na terenie przedszkola nie ma miejsc parkingowych.

- Budynek jest dwukondygnacyjny i aby dostać się na poziom powyżej parteru należy pokonać schody.

- W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

- Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

- Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Aplikacje mobilne - Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.